-

PGE GKS

Bełchatów

Przegrany test z pierwszoligowcem

386875284.pngW swoim ostatnim zimowym sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów uległa na stadionie w Gomunicach innemu pierwszoligowemu zespołowi Olimpii Grudziądz 0:1 (0:1).

Jedyna bramka tego spotkania padła w 45. minucie, kiedy rzut karny na gola zamienił Marcin Kaczmarek.

W tej części gry "Brunatni" dwukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Bartosza Fabiniaka. Około 30. minuty bramkę dla PGE GKS strzelił Cezary Demianiuk, która jednak po konsultacjach sędziów nie została uznana z powodu pozycji spalonej. Groźny strzał obok słupka oddał także Damian Szymański.

Po zmianie stron na boisko weszła młodsza jedenastka bełchatowian, która zakończyła swoje 45 minut na 0:0. Dwukrotnie od utraty bramki uchronił swój zespół Paweł Lenarcik, który w samej końcówce uderzył głową obok słupka Olimpii.

Wieczorem opublikujemy zdjęcia a jutro zaprezentujemy materiał GKS TV z tego spotkania.

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Maciej Krakowiak - Lukas Klemenz, Marcin Wdowiak, Václav Cverna, Lukáš Kubáň - Patryk Rachwał, Damian Szymański - Łukasz Wroński, Aghvan Papikyan, Cezary Demianiuk - Dawid Flaszka

II połowa: Paweł Lenarcik - Szymon Zgarda, Damian Michalski, Grzegorz Kowalski, Mateusz Szymorek - Piotr Witasik, Patryk Nouri - Albin Maciejewski, Marcin Ryszka, Piotr Góralczyk - Hieronim Gierszewski

Olimpia Grudziądz:

Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski (46 Damian Ciechanowski), Matic Žitko (63 Mikołaj Pankowski), Michal Piter-Bučko (46 Mariusz Malec), Marcin Woźniak (46 Jakub Szarpak) - Piotr Darmochwał (46 Adam Banasiak), Maciej Wolski, Kamil Kurowski (46 Rafał Babul), Marcin Kaczmarek (46 Patryk Skórecki) - zawodnik testowany (64 Michal Piter-Bučko), Nildo (56 Oskar Trzepacz).